Pytania

Pytania 2017-11-22T12:53:22+00:00

Nie jesteś pewna jak zastosować preparat?

Masz wątpliwości czy możesz wykonać zabieg

Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na często zadawane pytania:

Przebarwienia na ciele / na nogach 2017-12-04T09:42:29+00:00

Mam na piszczelach stare, sprzed kilkunastu lat przebarwienia po oparzeniu słonecznym. To są takie bezkształtne brązowe plamy (niejednolite – miejscami ciemniejsze miejscami jaśniejsze), które niestety są widoczne. Mam jasną skórę i te plamy widać z daleka, giną dopiero gdy opalę resztę skóry na nogach (ale ja się nie lubię opalać). Jak mogę się tego pozbyć?

Tego typu przebarwienia spowodowane są uszkodzeniem warstwowym naskórka, co prowadzi do nierównomiernego rozprowadzenia melaniny. Jest to swoistego rodzaju „blizna”, która znajduje się pod naskórkiem. W takich sytuacjach peelingi mechaniczne nie pomogą w wyregulowaniu keratynizacji i kolorytu.

Zabieg Terapia Szokowa Derma ReNew 50% to terapia, oparta na kwasach: mlekowym, glikolowym i salicylowym, które działają na różnych poziomach naskórka. Złuszczając zewnętrzne jego warstwy, stymulują także warstwę podstawną do odnowy i wyrównania keratynizacji. Tym samym wyrównają zabarwienie skóry. W zależności od stanu skóry, specjalista wybierze, którą terapię zastosować na zmiany.

Należy jednak pamiętać, aby tego typu zabiegi przeprowadzać jesienią lub zimą, kiedy nie opalamy ciała, co jest przeciwwskazaniem do stosowania kwasów.

Jak pielęgnować skórę dojrzałą z widocznymi już oznakami starzenia? 2017-12-04T09:42:16+00:00

Jestem osobą w dojrzałym wieku , mam 46 lat. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że moja skóra stała się cieńsza i zaczęła tracić na jędrności, pomimo, że zmarszczek mimicznych nie zauważam. Jakie zabiegi powinnam sobie wykonać i jaką pielęgnację domową zastosować?

Tego typu zmiany są naturalne, szczególnie u kobiet, których organizm zbliża się ku menopauzie lub właśnie ją przechodzi. Skóra jako deficytowy organ, otrzymuje najmniejszą ilość składników odżywczych i cała energia przekazywana jest na pracę organizmu.

Wskazane są wtedy zabiegi pielęgnacyjne stymulujące skórę do pracy. Podstawowym zabiegiem stymulująco-relaksacyjnym jest masaż twarzy, szyi i dekoltu. Niezwykle skuteczne są masaże wywodzące się ze Szkoły Masażu Charmine Rose – MINTANAO i BioLift. Polecamy zgłosić się do salonu gdzie te masaże wykonują.

MINTANAO dzięki różnorodności ruchów jest efektywny i bardzo przyjemny w odbiorze, jest również efektowny bo relaksując – leczy, a jego skutki są odczuwalne nawet po zakończeniu zabiegu.

BioLift Massage to połączenie technik oryginalnego, tradycyjnego masażu japońskiego, elementów refleksologii, drenażu limfatycznego oraz masażu współczesnego dających efekt głębokiego liftingu.

Masaż może być idealnym uzupełnieniem zabiegów przeciwzmarszczkowych np.: zabiegu AGE REVERSE. Jest to liftingująco-odmładzający program redukujący objawy starzenia się skóry, na bazie kompleksu enzymatycznego i protein napinających.

Z półki nowoczesnych zbiegów można również sięgnąć po zabieg mezoterapii mikroigłowej koktajlem, np. PEPTIDE MESO COCTAIL. Polega on na wprowadzeniu odżywczych składników, w tym peptydów stymulujących do odnowy komórkowej w głąb skóry za pomocą mikro-nakłuć.

Do domu polecamy, np:

 • BIOMIMETIC PEPTIDE CREAM – Krem z Peptydami Biomimetycznymi
 • FERULAC HA SERUM – Serum Hialuronowo-Ferulowe
 • AGE CONTROL CREAM – Krem Kontrola Wieku
Czym zmatowić skórę w ciągu dnia, żeby makijaż się utrzymał? 2017-12-04T09:42:06+00:00

Moim problemem jest skóra na twarzy, która się błyszczy. Próbowałam już wiele kremów matujących (a zależy mi na prawie idealnym macie).

Do zadań specjalnych w matowieniu polecamy 2 kremy:

 • SEBOSTATIC SKIN PERFECTIONER – Dla skór trądzikowych, tłustych.
 • ANTI-AGING SKIN PERFECTIONER – Dla skór dojrzałych z problemem świecenia się

Polecamy również stosować na noc krem z kwasem migdałowym NCBS Acid Cream – Krem NCBS z Kwasami

W przypadku nadmiernego świecenia skóry (wzmożonej pracy gruczołów łojowych) zalecamy również zwrócić się do specjalisty – kosmetologa w celu wykonania terapii regulującej: ZABIEG REGULUJĄCY NA BAZIE KWASÓW AHA lub NEUROCONTROL BALANCE SYSTEM (NCBS I i II). Regulacja pracy gruczołów łojowych skutecznie zniweluje problem świecenia się skóry.
Czym pielęgnować w domu skórę trądzikową i tłustą? 2017-11-29T09:56:33+00:00

Mam tłustą cerę i trądzik (na szczęście nie mam zmian ropnych ani za wielu czerwonych krost), ale zaskórniki są zawsze. Skóra się świeci i nie jest gładka w dotyku – usuwanie zaskórników nie daje żadnych efektów, bo za dwa dni znów pory są pełne. Co można z tym zrobić?

W wypadku tego typu cery podczas pielęgnacji należy skupić się na regulacji keratynizacji oraz pracy gruczołów łojowych. W domu warto skupić się na odpowiedniej pielęgnacji skóry. Polecane produkty to:

 • ANTIBACTERIAL CLEANSING FOAM– Antybakteryjna Pianka Myjąca
 • HAMAMELIS TONIC – Tonik Hamamelisowy
 • NCBS ACID PEELING 12% – Peeling z Kwasami 12% NCBS
 • NCBS ACID CREAM– Krem NCBS z Kwasami
 • AZA ULTRA CARE CREAM – Krem pielęgnacyjny z kwasem azelainowym

 

Jak pielęgnować skórę suchą, wrażliwą i alergiczną? 2016-11-11T21:27:28+00:00

Witam. Mam problem, mam cerę alergiczną i nie wiem jak ją pielęgnować, jakich kosmetyków powinnam używać lub jakie zabiegi w salonie kosmetycznym. Jest bardzo wrażliwa, sucha, cienka, często reaguje wysypką czy zaczerwienieniem.
Proszę o pomoc.

Skóra skłonna do alergii i wrażliwa jest specyficzna w pielęgnacji. Najczęściej właściciele takiej cery nie są skłonni do eksperymentowania i poszukiwania nowych kosmetyków i poprzestają na tych, które raz dobrane nie spowodowały podrażnienia.

Wybierając kosmetyki do codziennego stosowania warto zwrócić uwagę na to, aby zawierały składniki o udokumentowanej badaniami skuteczności przeciwalergicznej i łagodzącej, a także wzmacniającej barierę ochronną – płaszcza hydrolipidowy skóry, który chroni ją przed nadmierną transepidermalną utratą wody: bisabolol, β-glukan, allantoina, mocznik, oleje naturalne (Tamanu, masło Shea) i olej parafinowy, itp
Dobrze jest połączyć pielęgnację domową z pielęgnacją profesjonalną w salonie kosmetycznym.

Polecamy kosmetyki z linni β-hypo sensitive Skin – bez barwników i alergenów. Linia oparta jest jednocześnie na pielęgnacji gabinetowej i jej kontynuacji w domu.
Z produktów pielęgnacyjnych do domu warto wybrać:

 • β-Hypo Night Cream – Krem Hipoalergiczny Na Noc (do stosowania także na dzień)
 • β-Hypo Cream SPF 30 – Krem Hipoalergiczny SPF 30
 • Papaina Peeling – Peeling Enzymatyczny z Papainą